Podrobnosti dogodka

– Kraj / Location

Promocijsko – kongresni center »Pr Nanetovh« (Matavun 8, 6215 Divača); 10.00-11.00

Cerkev sv. Helene, Gradišče pri Divači; 11.30-14.00

– Organizator (ime inštitucije ali zasebnika) / Organisation, Organizer

ZVKDS Restavratorski center in OE Nova Gorica v sodelovanju z Akademijo za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani (ALUO, Oddelkom za restavratorstvo), švicarsko Univerzo za uporabne znanosti in umetnosti (SUPSI – Scuola universitaria professionale della Svizzera italiana, Oddelek za okolje, gradbeništvo in dizajn) iz Lugana ter Akademijo za likovno umetnost v Zagrebu (ALU, Oddelkom za restavratorstvo)

– Naslov dogodka in kratka vsebina (kaj, kratek opis) / Event title, short description

Zaključni dogodek mednarodne delavnice konserviranja-restavriranja stenskih poslikav z naslovom Summer school Gradisce pri Divaci (Slovenia), Church of St. Helen : Conservation restoration of wall paintings

Zaključni dogodek s pričetkom ob 10. uri in zaključkom ob 11.00 uri (slavnostni nagovori predstavnika Ministrstva za kulturo, predstavnika ZVKDS ter županje občina Divača, ki jim sledi predstavitev projekta in rezultatov delavnice).

Po končani predstavitvi se ob 11.30 zberemo pri cerkvi sv. Helene za ogled srednjeveških stenskih poslikav, srečanje z lokalno skupnostjo in okrepčilo.

Na ta dan vas vljudno vabimo, da se dogodka udeležite.

– Datum / Date of the event

20. avgust 2021 ob 10. uri

– Stik / Contact

ZVKDS OE Nova Gorica